Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa
Emila, Wawrzyńca Czwartek 14. Listopada 2019r
Zadania z Fizyki medycyna medycyna
linki sponsorowane, reklamy
Encyklopedia Leków
Opis Leków
A B C D E F G h I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Proszę wpisać w okienku nazwę leku lub jego fragment
linki sponsorowane, reklamy
INSULINE SEMI TARDUM
Dostepność leku
Dostepność leku
Na receptę
Forma leku
Forma leku
iniekcje 40 j.m./ml
Zawartość
Zawartość
substancja czynna - insulin zinc suspension amorphous
Zamienniki Leku
Sposób działania
Sposób działania
Insulina jest hormonem produkowanym przez trzustkę. Jest niezbędna w przyswajaniu cukru i obniża jego poziom we krwi. U osób chorych na cukrzycę wydzielanie insuliny jest niedostateczne i dlatego konieczne jest w celu obniżenia poziomu cukru we krwi podawanie insuliny. Efekt Insulin semi tardum pojawia się po 1-1H godzinie od momentu wstrzyknięcia, maksimum efektu następuje między 8-10 godziną po podaniu oraz utrzymuje się przez 12 godzin.
Zastosowanie
Zastosowanie
Cukrzyca
Inne leki związane ze schorzeniami
Inne leki związane ze schorzeniami
Ostrzeżenie
Ostrzeżenie
W razie zwiększonego wysiłku fizycznego lub zmniejszonej dostawy pokarmu mogą się pojawić poty, przyspieszone bicie serca, nerwowość oraz drgawki. Jest to objawem zbyt małego stężenia cukru we krwi. Należy wtedy prędko spożyć coś zawierającego cukier. Jeśli się tego nie uczyni może nastąpić utrata przytomności. W razie wystąpienia stanu utraty przytomności trzeba chorego niezwłocznie odtransportować do szpitala. W oczekiwaniu na pomoc lekarską może osoba dobrze zorientowana w stanie pacjenta podać choremu np. GLUCAGON (patrz ten preparat). Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Insulin Actraphane stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zasięgnąć porady lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków jednocześnie z preparatem.
Działania niepożądane
Działania niepożądane
1/100 - Zbyt niski poziom cukru we krwi. 1/1000- <1/1000 - Alergia. - Zmiany skórne w miejscu wstrzykiwania leku.
Dawkowanie
Dawkowanie
Dawkę ustala lekarz. W celu uniknięcia zmian skórnych należy często zmieniać miejsce wstrzykiwania leku.
Przechowywanie
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w lodówce (+2-+8 °C). Należy strzec lek przed zamrożeniem. Zamrożona insulina nawet po odmrożeniu może wykazywać zm...

Zadaj pytanie do
lekarza Farmakologa
.

Zastrzeżenie: Informujemy, że decyzja o podaniu leku na receptę może być podjęta jedynie przez lekarza i to na podstawie więcej, niż jednego źródła. W przypadkach rozbieżności podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka producenta. W tych okolicznościach jakiekolwiek roszczenia za pośrednie lub bezpośrednie szkody są wykluczone.

linki sponsorowane, reklamy
bolące kości biodra dbaj o stawy boks fryzjerzy judo kolarstwo zatrzymaj czas zioła w cukierkach - szałwia ziołowe wspomaganie - szałwia w zielarniach - szałwia przeciw stresowi - szałwia zielarka szałwia w zielarniach - szałwia zioła w cukierkach - szałwia zielarnia - szałwia na wzmocnienie - aronia apteka - aronia dla całej rodziny - aronia nowości z zielarni - aronia cukierki ziołowe - aronia produkty na odporność - aronia zioła w cukierkach - aronia aronia - cukierki dla sedniorów - pokrzywa zioła w cukierkach - pokrzywa nowości z zielarni - pokrzywa nowości z zielarni - pokrzywa nowości z zielarni - pokrzywa dla całej rodziny - pokrzywa nowości - pokrzywa produkty z pokrzywy w aptekach - żeńszeń imbir ziołowe wspomaganie - żeńszeń imbir cukierki z ziołami - żeńszeń imbir na wzmocnienie - żeńszeń imbir ziołowe cukierki - żeńszeń imbir nowości z zielarni - żeńszeń imbir produkty z żeńszenia i imbiru zioła - żeńszeń imbir przeciw stresowi - aloes trawa cytrynowa w aptekach - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa ziołowe wspomaganie - aloes trawa cytrynowa nowości - aloes trawa cytrynowa ziołowe cukierki - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa w zielarniach - aloes trawa cytrynowa przeciw stresowi - czarny bez ziołowe cukierki - czarny bez w zielarniach - czarny bez w zielarniach - czarny bez w zielarniach - czarny bez produkty z czarnego bzu nowości z zielarni - czarny bez ziołowe cukierki - cukierki czarny bez przeciw stresowi - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe na wzmocnienie - głóg, głogowe ziołowe produkty - głóg, głogowe cukierki z ziołami - głóg, głogowe w aptekach - głóg, głogowe produkty z głogu przeciw stresowi - głóg, głogowe nowości z apteki - melisa dla całej rodziny - melisa co dobrego - melisa cukierki z ziołami - melisa ziołowe cukierki - cukierki melisowe produkty z melisy zioła w cukierkach - melisa na wzmocnienie - melisa cukierki z ziołami - waleriana ziołowe produkty - waleriana nowości - waleriana przeciw stresowi - waleriana zioła - waleriana produkty z waleriany apteka - waleriana dla całej rodziny - waleriana szybownictwo górskie spływy kajakowe dezodorant dla każdego koszykówka uliczna nurkowanie z akwalungiem najskuteczniejszy dezodorant wędkarstwo szermierka
Przychodnia.pl, jest nazwą zastrzeżoną (C) 1999. Informacje zawarte na naszych stronach WWW mają charakter dydaktyczno - poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do zaniechania kontaktu z lekarzami w celu badania, leczenia czy konsultacji. Jakkolwiek zespół redakcyjny dokłada wszelkich starań, aby informacje tu zawarte były rzetelne i pochodziły z wiarygodnych źródeł, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich stosowanie w praktyce.
Udostępnij
Facebook